Bəzi şokoladların tərkibində az miqdarda spirt və ya konyak olur. Onları yemək olarmı?

Cavab: Əgər onların tərkibində təmiz spirt olsa, onları yemək olar, çünki təmiz spirt nəcis deyildir.
Lakin tərkibində spirtli içkilər olsa, haramdır.
Ayətullahul-uzma Şeyx Məkarim Şirazinin ofisi
 
11 Fevral, 2012  05:27 Baxılıb: 2693 Çap

Bu bölmədə

Son 10 fətva